Deseta zaporedna zmaga proti Šentjurju

Lokalni derbi proti Šentjurju je zanesljivo pripadel Rogaški (83:70).

Proti Šentjurju so naši košarkarji nazadnje izgubili 7. maja 2016.

Uvod je pripadel gostom, ki so povedli s 3:9. Varovanci Damjana Novakovića so že do konca 1/4 vzpostavili enakovredno razmerje moči, v drugih desetih minutah pa so začeli narekovati "ritem". Po delnem izidu 10:0 v zadnji minuti in pol so na odmor odšli s prednostjo 47:31

Daniel Vujasinović je takoj na začetku 3/4 zadel trojko za + 19, a Šentjurčani so se predvsem po zaslugi Haynesa približali na 54:47. Slatinčani so še pravi čas ustavili nalet gostov, Lelić je zadel trojko za 64:49, a pred zadnjo četrtino je bilo znova "le" 64:54.

Na začetku zadnje četrtine je navijačem Rogaške zastal dih ob poškodbi kolena Leliča. Le upamo lahko, da ni nič hujšega in bo Đorđe kmalu znova na parketu. Košarkarji Rogaške so z lepo ekipno predstavo (kar šest jih je doseglo dvomestno število točk!) tekmo sicer brez večjih težav pripeljali do konca.

Miha Fon: "Imeli smo več energije in bili smo bolj skoncentrirani. Imamo daljšo klop, bili smo bolje taktično pripravljeni in naša zmaga je več kot zaslužena."

V četrtek ob 18.uri v 16. krogu ABA Lige 2 v Rogaški Slatini prvouvrščeni Borac Čačak.