Proti Laščanom zanesljivo

Košarkarji Rogaške so v 15. krogu 1. SKL prišli do pričakovane zmage nad Zlatorogom (91:61).

Slatinčani se bodo do konca rednega dela sezone pomerili še s Podčetrtkom, Primorsko in Krko.

Le 48 ur po tekmi s Čačkom so naši košarkarji prikazali dovolj za osmo zmago v državnem prvenstvu. Razigrana Fon in Miličević sta že v prvi četrtini poskrbela za prvo dvomestno prednost Rogaške, ki je do polčasa narasla že na + 23 (51:28). Fon je že v prvem delu tekme dosegel 16 od svojih 23-ih točk (met za tri: 5/5).

Varovanci Damjana Novakovića so na začetku 3/4 svojo prednost še povišali in zmagovalec je bil praktično odločen. Nekaj (več) priložnosti za igro so ob koncu tekme dobili tudi Božak (5 točk), Sivka (1)Čevizović (5) in Fistrič.

Damjan Novaković: "Zmaga je bila seveda pričakovana, jasno pa je, da ekipa ni v najboljšem stanju. Še pred 48. urami smo igrali proti vodilni ekipi ABA Lige 2. Ekipa je izjemno utrujena, ostali smo še brez Lelića in iščemo način, da to "preživimo". Tekmo smo relativno hitro odločili, na koncu so priložnost dobili še mlajši in publika je bila seveda zadovoljna."

Rogaška sredi prihodnjega tedna gostuje v Novem Pazarju, naslednjo soboto pa v sosednjem Podčetrtku.