Rogaška v Skopju brez pravih možnosti

Nerazpoloženi košarkarji Rogaške so v 3. krogu ABA Lige 2 v Skopju doživeli visok poraz (74:54).

Gostje so dobro začeli, v 7. minuti povedli z 18:11, do konca 1/4 pa so zadržali minimalno prednost (19:20). V 2/4 pa varovanci Damjana Novakovića nikakor niso našli poti do/skozi koša MZT-ja. Ob tem so zgrešili še nekaj lahkih košev in Makedonci so že do polčasa povedli za 9 (34:25). Košarkarji MZT-ja in Rogaške so sicer v prvem polčasu enakokrat zadeli za dve in za tri, razlika pa je bila v prostih metih - domačini so jih izvajali kar 16, Rogaška le 4.

Drugi polčas ni prinesel spremembe. Rogaška je še naprej grešila, domači košarkarji pa so to izkoristili in tekmo mirno pripeljali do konca. Po treh krogih tako še naprej ostajajo neporaženi.

Naši košarkarji se jutri vračajo v Slovenijo, kjer jih v soboto v Domžalah čaka nadaljevanje državnega prvenstva.