Slatinčani boljši od LTH Castingsa

Rogaška je v 9. kolu Lige Nova KBM prišla do četrte zmage v sezoni. Domači košarkarji so prevladovali večji del tekme in prišli do zaslužene zmage nad LTH Castingsom (93:83).

Že v uvodni četrtini si je domača zasedba priigrala deset točk naskoka (20:10), to prednost pa je nato v nadaljevanju še oplemenitila in na polčas odšla s + 13. Gostje se niso predali. V tretji četrtini se je zaostanek začeli topiti in Škofjeločani so se tik pred koncem tega dela igre približali na le dve točki zaostanka (64:62). Nalet gostov je s trojko prekinil Patrik Tabak. Zadnja četrtina je bila ponovno v znamenju domačih košarkarjev, ko je bilo po petih minutah na semaforju spet visokih 80:63

Pri domačih je bil nerešljiva uganka za tekmece Urban Durnik, ki je dosegel 25 točk in za dvojni dvojček dodal še deset skokov (indeks 32). Staš Sivka je dodal 15 točk, kapetan Jure Špan pa 14 točkam še 13 podaj in 6 skokov. Pri gostih je strelsko izstopal Siniša Bilić s 24 točkami.

Rogaško naslednja tekma čaka 9. decembra, ko v goste prihaja novomeška Krka.