Tesen poraz proti Iliriji

Močno oslabljena Rogaška je v 4. kolu Lige Nova KBM morali priznati premoč Iliriji (78:79).

Pri Slatinčanih sta manjkala obolela Zupan in Šikanić, sploh prvič po operaciji kolena pa je spet zaigral Staš Sivka.

Naši košarkarji so zaostajali večji del tekme, priključek pa so ujeli pred začetkom zadnje četrtine (65:65). Ilirija je imela pobudo tudi v zadnji četrtini, Terry Armstrong, ki tekom tedna ni treniral zaradi težav s kolenom, pa je 22 sekund pred koncem s svojo 26. točko izenačil na 78. Ilirija je imela napad, Domen Bratož pa je dve sekundi pred koncem naredil osebno napako nad Bačvičem, ki je zadel (le) en prosti met. Po minuti odmora na zahtevo Damjana Novakovića je do odprtega meta prišel Petar Vujačić, a trojka za zmago ni našla poti skozi obroč.

Pri Iliriji sta blestela Jurković in Ciani, ki sta dosegla po 21 točk, Ciani pa je ob tem zbral še kar 16 skokov.

Tekmo med Rogaško in Ilirijo so si v živo ogledali tudi Ivica Jurković, Rašo Nesterović in Saša Zagorac.

Damjan Novaković največjo težavo vidi v pomanjkanju kvalitetnega treninga: "Nobena skrivnost ni, da slabo treniramo. Na treningu nas je 6 ali 7, imamo ogromno težav tako s poškodbami kot boleznimi. Imamo težave na mestu organizatorja igre, pod košem sta manjkala Zupan in Šikanić. Kljub vsem težavam nismo bili daleč od zmage. Statistično gledano smo največji minus pridelali v skoku. Največjo težavo predstavlja pomanjkanje kvalitetnega treninga in resnično upam, da se čimprej sestavimo."