Celotna novica

Visoka zmaga v Podčetrtku

Lokalni derbi v Podčetrtku je pripadel Rogaški (56:87).

Slatinčani so vodili vseh 40 minut, z deveto zmago pa so se dva kroga pred koncem rednega dela že sedmič zapored uvrstili v ligo za prvaka.

Podčetrtčani po 16. krogu državnega prvenstva ostajajo brez zmage. V prvem polčasu so še držali korak z Rogaško, tekma pa je bilo dokončno odločena po tretji četrtini, ki so jo varovanci Damjana Novakovića dobili kar s 4:23.

Slatinčani so si precej enakovredno razdelili tudi strelski izkupiček - kar šest jih je doseglo dvomestno število točk. Največ - 16 - jih je dosegel Durnik. Le točko manj je dosegel Fon, ki igra v odlični formi. Ferme je 13. točkam dodal 8 asistnec, Dornik pa 8 skokov.

Že v ponedeljek v Rogaški Slatini gostuje Koper Primorska. Tekma v Športni dvorani Rogaška Slatina se bo začela ob 18.45.