Boleč poraz proti Hopsom

Rogaška je na Polzeli vodila praktično celotno srečanje, v zadnjih dveh minutah pa zapravila 8 točk prednosti. Tekmo je ob zvoku sirene odločil Robb (75:73).

Po izenačenem začetku tekme so se Hopsi s serijo 7:0 oddaljili na 18:11, a po minuti odmora Dragiše Drobnjaka je sledila dobra reakcija košarkarjev Rogaške in hitro izenačenje na 18. Polzelani so 1/4 dobili z 20:18, Njegoš Sikiraš pa je že v tem delu igre dosegel 10 od svojih 23-ih točk.

Po poškodbi gležnja se je po skoraj mesecu dni odsotnosti na parket vrnil kapetan Tabak, a je tokrat manjkal David Kralj.

Druga četrtina (10:20) je bila v znamenju gostov, Slatinčani pa so ob polčasu vodili s 30:38. Domen Močnik je takoj na začetku drugega polčasa poskrbel za prvo dvomestno prednost Rogaške na tekmi (30:41), Rogaška pa je po nekaj zapravljenih napadih in izgubljenih žogah (skupaj 18) pred zadnjo četrtino vodila "le" 54:58.

Košarkarji Rogaške so potek tekme nadzorovali tudi v zadnji četrtini, Sikiraš je slabi dve minuti pred koncem zadel za 65:73 in zdelo se je, da je tekma odločena. Sledil je nerazumljiv niz napak Rogaške in dve zaporedni trojki Glavana (15) in Skipper-Browna (17) za znižanje na 71:73. Po minuti odmora na zahtevo Drobnjaka je Robb (18+6+6) po novi izgubljeni žogi Rogaške najprej izenačil na 73, v zadnjem napadu pa je z neverjetnim metom ob zvoku sirene dokončal serijo domačih 10:0 za drugo zmago Hopsov v sezoni.

Slatinčane v prihodnjem tednu čakata dve domači tekmi. V torek, 21. 11., v 4. krogu Pokala Spar v goste prihajajo Žoltasti Troti, v soboto, 25. 11., v 9. kolu Lige Nova KBM že ob 13. uri sledi tekma proti kranjskemu Triglavu.