Celotna novica

Helios do vodstva v četrtfinalni seriji

Prva četrtfinalna tekma Lige Nova KBM v Domžalah je z 89:71 pripadla Helios Suns. Druga tekma bo v nedeljo, 14. 5., ob 18. uri v Rogaški Slatini.

Slab začetek gostov se je rezultiral v 15-ih točkah zaostanka že v uvodni četrtini (24:9). Košarkarji Rogaške se niso predali, počasi, a vztrajno, so topili prednost Domžalčanov in se do polčasa približali na le dve točki zaostanka (43:41). Helios je imel pobudo tudi v 3/4, pred zadnjo četrtino pa so po rednem delu drugouvrščeni Sunsi vodili s 66:62. Za Rogaško je bil usoden strelski mrk v zadnji četrtini, ko je Helios pri rezultatu 66:64 s serijo 11:0 pobegnil na 77:64 in dokončno odločil zmagovalca na prvi četrtfinalni tekmi državnega prvenstva.

Pri Heliosu so bili najbolj razpoloženi Mahkovic (18), Luke (16+8) in Mirtič (16+9), pri Rogaški je 15 točk vpisal kapetan Špan, le točko manj je dodal Miličević. Le skok do dvojnega dvojčka je zmanjkal Stašu Sivki (10+9).

Tudi na preostalih četrtfinalnih obračunih ni bilo presenečenj. Šentjur je dolgo grozil Cedeviti Olimpiji (74:81), Šenčur je doma premagal Ilirijo (86:83), Krka pa je po sijajni 3/4 (40:14) potrdila vlogo favorita proti Podčetrtku (113:78).