Helios v drugem polčasu do visoke zmage

Košarkarji Rogaške so v 16. kolu Lige Nova KBM doživeli svoj deveti poraz. Helios je bil v Domžalah boljši s 87:57.

Slatinčani so se dobro upirali do rezultata 24:24, nato pa so si domači košarkarji s serijo 9:2 priigrali prvo občutnejšo prednost na tekmi (33:26). Po tem, ko je Rogaška ob polčasu zaostajala le za 7, pa je v drugem polčasu Helios prestavil v višjo prestavo. Domžalčani so začeli zadevati še iz razdalje (11 trojk, Rogaška le 2) in prednost je rasla iz minute v minuto. Peter Markovinovič je ob koncu tekme priložnost ponudil vsem svojim košarkarjem.

Domžalski košarkarji v tej sezoni naravnost blestijo. V državnem prvenstvu je Helios 2-krat porazila le vodilna Krka, v ABA Ligi 2 pa so Domžalčani še brez poraza in po 10-ih odigranih tekmah zanesljivo na 1. mestu lestvice.

Rogaško naslednji ponedeljek čaka lokalni derbi proti Podčetrtku, 11. februarja pa v Škofji Loki končujemo drugo tretjino prvega dela Lige Nova KBM.