Hopsi do zmage tudi v Rogaški Slatini

Hopsi so po zmagi na Polzeli dobili tudi drugi medsebojni obračun v Ligi Nova KBM za prvaka (69:85).

Polzelani so vodili skozi celotno srečanje, temelj k tretji zmagi, s katero so se na ligaški lestvici izenačili s Slatinčani, pa so tlakovali že v prvem polčasu. Ob polčasu je razlika znašala še ulovljivih 11 točk, a to enostavno ni bil večer košarkarjev Rogaške.

Gostje so v nadaljevanju zaigrali še bolje, razlika pa je v 3/4 narasla že na 21 točk.

V zadnji četrtini so varovanci Damjana Novakovića končno zaigrali s pravo energijo, razlika se je stopila na 12 točk, a Hopsi so bili enostavno preveč razpoloženi.

Damjan Novaković: "Najprej bi čestital Hopsom na izredno dobri igri. Bili so energični, hkrati pa zelo inteligentni. Tako smo želeli igrati tudi mi, a smo tekmo odprli medlo, brez prave obrambe, brez malih osebnih napak. Ni bilo prave energije. Recept za zmago je bila igra, ki smo jo prikazali v zadnji četrtini, a pri -21 je bilo prepozno. Ni prvič, upam da je zadnjič."

Slatinčani so zapravili veliko priložnost, da bi z morebitno zmago povečali možnosti za mesta, ki pred četrtfinalnimi obračuni prinašajo prednost domačega terena.

Do konca rednega dela Rogaško čakata še gostovanji na Primorskem in v Novem mestu ter domača tekma s Petrol Olimpijo.