Na Polzeli preobrat in zmaga po podaljšku

Rogaška je na Polzeli nadoknadila zaostanek 15-ih točk in po podaljšku prišla do četrte zaporedne zmage v sezoni (83:87).

Slatinčani so slabo začeli obračun 4. kola Lige Nova KBM, razigrani Hopsi pa so v 13. minuti prišli do najvišje prednosti na tekmi (34:19). Rogaška se je do polčasa približala na -10 (49:39), a je prednost domačih košarkarjev sredi 3/4 znova narasla na 62:47. Po seriji 12:1 ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine so gostje le ujeli prikljužek (67:66) in imeli priložnost za zmago že v rednem delu tekme, a je odločal podaljšek. V dodatnih petih minutah so bili bolj zbrani naši košarkarji, trener Markovinovič pa je tako ocenil potek tekme: "Svojim fantom čestitam za zmago. Slabo smo začeli, premehko in brez energije. Na koncu smo se še pravočasno pobrali ter izvlekli pomembno zmago. Čestitam tudi Hopsom na prikazani igri."

Pri Hopsih je bil najbolj razpoložen Marko Vranjkovič (23+14), pri Slatinčanih pa je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk! Kapetan Špan je 22-im točkam dodal še 4 skoke in 7 asistenc, Miličević je vpisal dvojni dvojček (13+12), 13 točk je k zmagi prispeval tudi Durnik, po 12 Tabak in Riley, Jean-Baptiste 10.

Rogaško v naslednjem tednu čakata dve domači tekmi. V četrtek, 27. 10., v goste v Alpe Adria Cupu prihaja slovaški Spisski Rytieri, v soboto, 29. 10., v 5. kolu državnega prvenstva pa še ljubljanska Ilirija.