Olimpija do vodstva v polfinalni seriji

Rogaška se je v Tivoliju odlično upirala favorizirani Cedeviti Olimpiji, ki je po zmagi s 93:80 prišla do vodstva v polfinalu državnega prvenstva.

Druga polfinalna tekma v Rogaški Slatini bo v sredo, 18. maja. Na tribune Športne dvorane Rogaška Slatina vabljeni ob 20. uri, vstop je prost!

Damjan Novaković tudi tokrat ni mogel računati na poškodovana Armstronga in Bratoža, na drugi strani pa je Jurica Golemac precej enakovredno razdelil minutažo med svoje košarkarje, ki so z mislimi verjetno že pri nadaljevanju polfinalne serije ABA Lige, kjer se za uvrstitev v veliki finale merijo s Crveno zvezdo.

Ljubljančani, ki so vodili skozi celotno tekmo, so bili izjemno učinkoviti v protinapadih (27/9), Rogaška pa po napadalnem skoku (2/24). Pri Olimpiji, ki si je odločilno prednost priigrala v tretji četrtini (24:15), je Ejim dosegel 22 točk, pri Rogaški je le točko manj vpisal Petar Vujačić. 14 točk in 8 skokov je dodal Ron Jackson, z dobro igro pa sta se izkazala tudi Sivka (7+5) in Močnik (6).