Celotna novica

Proti Podčetrtku zanesljivo

Rogaška je velik korak k šesti zmagi v Ligi Nova KBM za prvaka naredila že v prvem polčasu (48:27). Na koncu je bilo 95:75.

Domačini so si prvo dvomestno prednost sicer priigrali že v uvodni četrtini, ko so povedli z 18:5, a sledila je serija gostov 11:0 za znižanje zaostanka na -2. Varovanci Damjana Novakovića so bolje zaigrali v 2/4, ki so jo dobili s 27:9, na odmor pa so odšli s prednostjo 21-ih točk (48:27).

Rogaška je z atraktivno igro v napadu svojo prednost še povišala, v 23. minuti je bilo že 58:32. A ponovil se je scenarij iz 1/4, serija gostov pa je tokrat "trajala" še nekoliko dlje. Po 13-ih zaporednih točkah so se gostje približali na 58:45, a Rogaška ja do začetka zadnje četrtine zadržala prednost 15-ih točk (68:53). Preobrata ni prinesla niti zadnja četrtina in sploh prvič na četrtem medsebojnem lokalnem derbiju v letošnji sezoni je zmago slavila domača ekipa.

Pri Rogaški je pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk. Gabrovšek je bil prvi strelec tekme s 23-imi, po 16 sta jih dodala Igrutinović in Šantelj. Nichols je 15-im točkam dodal še 11 asistenc, Blackshear pa je s pomočjo nekaj sijajnih zabijanj vpisal 10 točk. Pri gostih se je poznala odsotnost poškodovanega Atanackovića, a se je po poškodbi vrnil Sandi Čebular (21 točk).

Naše košarkarje v četrtek, 29. aprila, v Športni dvorani Rogaška Slatina čaka še zaostala tekma 7. kroga proti Cedeviti Olimpiji. Takrat bo tudi znan nasprotnik v četrtfinalnih obračunih.