Razigrana Rogaška do zmage nad Podčetrtkom

Izjemna Špan in Durnik sta s 55-imi točkami zrežirala pomembno zmago Rogaške na lokalnem derbiju proti Podčetrtku. Na koncu je bilo 102:89.

Rogaška po 17. kolu Lige Nova KBM z izkupičkom osmih zmag in devetih porazov s Podčetrtkom deli 4. mesto ligaške lestvice. Prva je Krka, sledita Helios in Šenčur. Le zmago manj od Rogaške in Podčetrtka imata Šentjur in Ilirija.

Lokalni derbi so bolje začeli Podčetrtčani, ki so povedli z 0:6. Pri vodstvu gostov 8:11 je Rogaška s serijo 12:0 prevzela vodstvo (20:11), ki ga do konca tekme ni več izpustila iz rok. Slatinčani so kaznovali 9 izgubljenih žog Podčetrtka v prvem polčasu, prednost po 20-ih minutah pa je znašala +15 (50:35).

Po košu izjemnega Durnika je Rogaška v 24. minuti povedla za 20 (62:42), a je Podčetrtek s sedmimi zaporednimi točkami Petra Markovinoviča prisilil v minuto odmora. Gostujoči košarkarji so se v 3/4 pribižali na 8 točk zaostanka (70:62), pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo 76:65. Zadnja četrtina ni prinesla preobrata, piko na i domači zmagi je s trojko v zadnji minuti postavil Staš Sivka (8).

Rogaška je imela v svojih vrstah dva izjemno razpoložena košarkarja. Kapetan Špan je 28-im točkam dodal 7 asistenc, Durnik pa je v tekmi sezone ob 27-ih točkah vpisal še 8 skokov in 6 asistenc. Dvomestno število točk v domači zasedbi sta dosegla še Miličević (15) in Močnik (12). Pri Podčetrtčanih je bil najbolj razpoložen Žan Kosič (23).

Rogaška drugo tretjino prvega dela državnega prvenstva 11. februarja končuje z gostovanjem v Škofji Loki. Sobotni obračun bo odigran že ob 13. uri, v živo pa si ga boste lahko ogledali tudi na Šport TV.