Rogaška do zmage na Slovaškem

Le 48 ur po zmagi na lokalnem derbiju proti Šentjurju so naši košarkarji na Slovaškem premagali še domači Spisski Rytieri (81:93).

Rogaška z izkupičkom dveh zmag in štirih porazov skupino D končuje na 3. mestu, v četrtfinale Alpe Adria Cup-a pa so se uvrstili košarkarji Timisoare in Spisski Rytieri.

Po slabšem začetku (27:17) so gostje v drugi četrtini povsem spremenili potek srečanja. Ekipa Petra Markovinoviča je že do polčasa prevzela vodstvo (46:50), ki ga do konca tekme ni več izpustila iz rok. David Jean-Baptiste je k zmagi prispeval 20 točk, Riley je dosegel nov dvojni dvojček (17+11), 13 točk je dodal Tabak, 12 točk in 8 skokov Luka Kraljević. Odlično je svojo priložnost izkoristil Patrik Kavkler (9).

Našo člansko ekipo za konec leta čaka še tekma državnega prvenstva. 29. decembra ob 20. uri v Laškem gostujemo pri prebujenem Zlatorogu.