Rogaška do vodstva v četrtfinalni seriji

Rogaška je na prvi četrtfinalni tekmi Lige Nova KBM v Šenčurju prišla do presenečenja in zmage z 92:96. Slatinčani v četrtfinalni seriji tako vodijo z 1:0, druga tekma bo v soboto v Rogaški Slatini!

Šenčurjani, ki so v dvoboj po 2. mestu v Ligi za prvaka vstopili kot izraziti favoriti, so vodili večji del tekme, a so bili v sami končnici bolj zbrani košarkarji pod vodstvom Damjana Novakovića, ki zaradi poškodbe tudi tokrat ni mogel računati na Terrya Armstronga. Gorenjci so si že v uvodni četrtini priigrali dvomestno prednost (22:12), a se je Rogaška do polčasa na krilih razpoloženega Jacksona (20 točk, 12 skokov) približala na tri točke zaostanka (47:44).

Šenčurjani so ob koncu 3/4 prišli do najvišjega vodstva na tekmi (71:60), a je Mladen Primorac (14) z neverjetno trojko ob izteku četrtine znižal na 71:65. Domen Bratož (21+5+5, prosti meti: 14/18), ki je izsilil kar 13 osebnih napak, je sredi zadnje četrtine dokončal serijo 9:0 za sploh prvo vodsvo Rogaške na tekmi (77:79). Na drugi strani je s trojko Šenčur v novo vodstvo vrnil Ramo Rizvić (20). V izjemno napeti končnici so Slatinčani ohranili mirno kri na črti prostih metov in zmaga za vodstvo 1:0 je odšla na Štajersko.

O izenačenosti tekme priča podatek, da sta obe ekipi tekmo končali s povsem identičnim indexom učinkovitosti (102). Ob že omenjenih Jacksonu, Bratožu in Primorcu sta bila pri Rogaški dvoštevilčna še Smith (20) in Vujačić (15). Pri domačih je Martinčič dosegel 18 točk, po 12 sta jih dodala Murić (10 skokov) in Rebec.

Na preostalih četrtfinalnih obračunih je Šentjur v Domžalah presenetil Helios Suns (83:87), Ilirija pa je prišla do vodstva proti Podčetrtku (91:87).

Rogaška bo imela tako v soboto, 7. 5., priložnost za uvrstitev v polfinale državnega prvenstva. Ob 19. uri tako vabljeni na tribune Športne dvorane Rogaška Slatina!