Rogaška poražena v Kranju

Košarkarji Rogaške so na tekmi 7. kola Lige Nova KBM za obstanek morali priznati premoč motiviranim Triglavanom (90:80). Odločila je zadnja četrtina, ki so jo domačini dobili s 25:15.

Razloge za poraz Slatinčanov je sicer iskati že v pristopu do tekme in energiji ter želji, ki so jo prikazali varovanci Damjana Novakovića proti zadnjeuvrščeni ekipi lige.

Triglavani, pri katerih je bil izjemno razpoložen Jan Dornik (17 točk, 15 skokov), so prikazali precej več želje. Po vodstvu domačinov za 9 sredi tretje četrtine je Rogaška do začetka zadnjih desetih minut še ujela priključek (65:65), a se je zgodba ponovila tudi v zadnji četrtini. Košarkarji Triglava so zadeli kar 15 trojk (55 % met za tri), pri Rogaški pa je bil še najbolj razpoložen Domen Močnik, ki je po odličnem prvem polčasu (10) nerazumljivo obsedel v nadaljevanju tekme.

Rogaško do konca drugega dela Lige Nova KBM za obstanek čakata še tekmi proti Hopsom in Zlatorogu, nato pa sledijo četrtfinalni obračuni.