Rogaška zapravila "nemogoče"

Slatinčani so v zadnji četrtini zapravili 20 točk prednosti, Kansai Helios pa je po izjemnem preobratu na koncu slavil s 87:99. Domžalčani so zadnjo četrtino dobili kar s 7:39.

Domači so odlično začeli, hitro povedli z 11:2 in Damjan Novaković je bil že po treh minutah igre prisiljen v svojo prvo minuto odmora. Razigrani Slatinčani so z lepo ekipno igro še naprej polnili koš nasprotnika, Čebular (14, 4 trojke) pa je ob koncu 1/4 zadel trojko za vodstvo s 25:17. Rogaška je prednost zadržala tudi do polčasa (47:38), Session (23+13) in Sikiraš (15+15) pa sta do novega dvojnega dvojčka prišla že do glavnega odmora.

Slatinčani so blesteli tudi v 3/4, ki so jo dobili s 33:22. Kapetan Tabak (18+7) je prav ob zvoku sirene zadel trojko za najvišje vodstvo Rogaške na tekmi (80:60) in zdelo se je, da je tekma odločena. Sledil pa je redko viden preobrat Heliosa na krilih nekdanjega košarkarja Rogaške, Malcolma Bernarda (23+8+11). Gostje so zadnjo četrtino začeli s serijo 0:17, slabe 4 minute pred koncem pa so prišli do sploh prvega vodstva na tekmi (86:88). Izgubljeni Slatinčani niso več našli odgovora na prerojene Domžalčane, ki so si v zadnjih minutah priigrali celo zmago z 12-imi točkami razlike.

Rogaško v naslednjem tednu čaka še en zahteven preizkus. V sredo, 17. 1., gostujemo pri vodilni Krki.