Šenčur Rogaški zadal prvi poraz

Po dveh zmagah za točko je Rogaška tokrat za točko izgubila (78:77). Slatinčani so v prvem polčasu vodili že za 17, Šenčur pa je na krilih Kralja in Murića v drugem polčasu pripravil preobrat za sploh prvi poraz Rogaške v letošnji sezoni.

Oslabljena Rogaška (manjkal je Gabrovšek) je odlično začela. Vujačić in Bernard sta poskrbela za vodstvo z 2:10, gostje pa so na krilih Bernarda (11 točk v 1/4, skupno 15) po desetih minutah vodili s 16:26. Sredi 2/4 je Rogaška prišla do najvišjega vodstva na tekmi (22:39), a so se Šenčurjani do odmora približali na -12 (33:45).

V drugem polčasu se je razigranemu Muriču (21 točk, 16 skokov!) pridružil še Kralj (23 točk) in prednost Rogaške se je začela topiti. Po delnem izidu 10:0 so Šenčurjani celo povedli z 59:58.

Po napeti zadnji četrtini je odločala napeta končnica. Ramo Rizvić je pol minute pred koncem srečno zadel za 77:72, a sta Glišič (17 točk, 10 skokov) in Nichols Rogaško približala na le točko zaostanka. Po napaki domačih so imeli Slatinčani celo napad za zmago, a se tokrat ni izšlo ...

Trojni dvojček Nicholsa

Ob porazu Rogaške je Nicholsu uspelo nekaj, kar v evropski košarki vidimi zelo redko. Vpisal je trojni dvojček: 10 točk, 10 skokov in 11 asistenc.

Naše košarkarje v sredo čaka povratna tekma 3. kroga Pokala SPAR proti Ježici, v soboto pa v Rogaški Slatini gostuje drugi gorenjski prvoligaš - ECE Triglav.