Slab prvi polčas in poraz v Šenčurju

Naši košarkarji so vse možnosti za presenečenje pri tretjeuvrščenem Šenčurju zapravili že v prvem polčasu (56:38). Na koncu je bilo 92:73.

Po treh zaporednih porazih proti trem najboljšim ekipam rednega dela Lige Nova KBM naše košarkarje do konca prvega dela zdaj čakajo še tekme proti Zlatorogu, Podčetrtku in Šentjurju.

Po slabšem prvem polčasu Rogaške smo spremljali precej bolj izenačeno nadaljevanje tekme. Razpoloženi Durnik (25 točk) je šest minut pred koncem s trojko Rogaško približal na -12 (78:66), kapetan Špan (17+6) minuto kasneje na 80:71. Domači trener Miljan Pavković je nalet Rogaške prekinil z minuto odmora, zmagovalca pa je z dvema zaporednima trojkama dokončno potrdil Martinčič.

Dvomestno število točk pri Rogaški je na Gorenjskem dosegel še Staš Sivka. Rogaška je močno izgubila skok (42/22), ob posledično manjšem številu metov pa so imeli košarkarji Petra Markovinoviča tudi slabši odstotek tako pri metu iz igre kot pri prostih metih.

Naslednjo nedeljo, 23. 4., ob 20. uri v goste prihaja Zlatorog, ki se krčevito bori za obstanek v 1. SKL.