Slaba predstava in poraz proti Podčetrtku

Lokalni derbi v 3. kolu Lige Nova KBM je z 91:84 pripadel domačim Podčetrtčanom.

Slatinčani v Podčetrtku niso imeli svojega dne. Po sicer obetavnem začetku, ko so po treh trojkah Kralja (23) povedli s 14:19, je bilo nadaljevanje tekme v znamenju "raztrgane" igre na obeh straneh. Gostje so se preveč zanašali na met iz razdalje (9/33, 27 %), v izenačeni končnici pa so bili bolj zbrani košarkarji Term Olimia.

Domačim je preobrat uspel ob koncu 1/4, ko so po delnem izidu 11:2 prevzeli vodstov s 25:21. V 13. minuti je prednost Podčetrtka narasla že na +12 (35:23), varovanci Dragiše Drobnjaka pa so se do glavnega odmora približali na 4 točke zaostanka (50:46).

Rogaška je sredi 3/4 ujela priključek (57:57), s do domači do začetka zadnje četrte spet pobegnili na 70:63. Tabak (12+5+5) in Kralj sta s trojkama dobri dve minuti pred koncem poskrbela za izenačenje na 82, a zmaga je na koncu (zasluženo) ostala doma.

Pri Podčetrtku sta bila najbolj razigrana Livadić (22) in Stoimenov (18), pri Rogaški pa ob že omenjenima Kralju in Tabaku še Session (16), Kotnik (12) in Sikiraš (11).

Naše košarkarje zdaj čakata dve domači tekmi. 21. 10. v goste prihaja Šentjur s Petrom Markovinovičem, teden dni kasneje (28. 10.) pa še košarkarji Šenčurja.