Slatinčani boljši tudi od Zlatoroga

Košarkarji Rogaške so dvig forme potrdili s tretjo zaporedno zmago. Z 58:70 so premagali prebujeni Zlatorog.

Laščani so pred tem na domačem parketu porazili Podčtertek, Šentjur in Hopse. S šesto zmago je Rogaška prišla na 50-odstotni izkupiček in se na lestvici Lige Nova KBM pomaknila v zgornji del razpredelnice. Rogaška je zasluženo prišla do dveh točk, saj je vodila praktično vseh 40 minut. Dobila je prve tri četrtine, le v zadnji, ko je bilo srečanje že zdavnaj odločeno, so bili Laščani za odtenek boljši.

Pri gostih sta imela Ivan Miličević (16 točk, trojke 4/8) in Cody Riley (13 točk, 11 skokov) statistični indeks 17, pri domačih pa je bil v tem elementu dvomesten le Klemen Požin, ki je dosegel 16 točk.

Peter Markovinovič: "Vsakič, ko dobro začnemo, lažje igramo. To se je na srečo izkazalo tudi danes. Držali smo se dogovorov in vse skupaj tudi uresničili na igrišču."

Naslednjo tekmo bodo naši košarkarji odigrali na domačem parketu, 7. januarja ob 13. uri v goste prihajajo Hopsi.