Celotna novica

Izjemni Stipčević za zmago Krke

Tudi tretji medsebojni obračun s Krko v tej sezoni je pripadel Novomeščanom. V 22. kolu Lige Nova KBM so slavili z 88:68.

Rogaška je odigrala odličen prvi polčas, v katerem so košarkarji pod vodstvom Petra Markovinoviča največ vodili za 9 (31:40). Po glavnem odmoru so Krkaši zaigrali veliko bolje, 3/4 pa dobili kar z 29:12. Kljub odsotnosti Macure in Jurkovića je bila Krka dominantna v skoku (48:28, 13 točk Krke po napadalnem skoku), ko je v drugem polčasu domačim stekel še met iz razdalje, pa Rogaška ni našla pravega odgovora. Domači so do najvišje prednosti prišli prav ob koncu tekme.

Izkušeni Stipčević je vseh svojih 28 točk (6 trojk) dosegel v drugem polčasu, po 16 točk sta za Krko prispevala Škedelj in Cerkvenik. Za Rogaško je Jure Špan dosegel 18 točk, 15 točk je dodal junak zmage nad LTH Castingsom, Tabak.

Prvi peterki obeh ekip sta dosegli po 59 točk, a je bila pri Krki razumljivo precej bolj razigrana "klop" (29:9).

Rogaško nova težka tekma čaka 4. aprila, ko v goste prihaja prvouvrščeni Helios.