V Laškem do minimalne zmage

Košarkarji Rogaške so v 2. krogu jubilejne 30. sezone državnega prvenstva vknjižili še svojo drugo zmago.

V Laškem so vodili vseh 40 minut, a so se morali v zadnjih minutah za zmago precej potruditi.

Gostje so si prvo občutnejšo prednost priigrali sredi uvodne četrtine, ko je Bernard zadel za +10 (8:18). Po izenačeni drugi četrtini so varovanci Damjana Novakovića na odmor odšli s prednostjo štirih točk. V tretji četrtini se je pri Rogaški razigral kapetan Pelko, korak z gosti pa je z izjemno strelsko predstavo držal Požin (30 točk).

Rogaške je štiri minute pred koncem prišla do svoje najvišje prednosti na tekmi (62:76) in zdelo se je, da je srečanje odločeno. Laščani pa so se znova približali, končni izid pa je s svojo osmo trojko ob zvoku sirene postavil Požin.

Igro Rogaške je s vsestransko igro odlično vodil David Nichols. Ob odličnem metu iz igre je dosegel 25 točk, ob tem pa zbral še 5 skokov in 3 asistence.

Že v soboto, 10. 10., bo v Rogaški na sporedu derbi 3. kroga 1. SKL. Ob 18. uri v goste prihaja domžalski Helios.