Celotna novica

V Novem mestu brez pravih možnosti

Na tekmi 3. kola Lige Nova KBM so Novomeščani upravičili vlogo favorita in prišli do zanesljive zmage s 77:64.

Pri Rogaški je tokrat manjkal kapetan Zupan, svoj debi in prve točke v dresu Rogaške pa je dočakal Uroš Šikanić.

Rogaška se je v velikem zaostanku znašla že v prvi četrtini, ki so jo razigrani domačini dobili s 25:12. Razlika se je nato vseskozi gibala okoli desetih točk, Petar Vujačić (17) pa je Rogaško na začetku zadnje četrtine približal na - 7. Krka je preko Gibbsa in Kosija (18 točk, 11 skokov) hitro zaustavila možnost preobrata. Pri Rogaški je bil ob Vujačiću najbolj razpoložen Ronald Jackson (13 točk, 11 skokov), dvoštevilčna sta bila še Bratož (11) in Primorac (10).

Košarkarji Krke so zbrali kar 18 skokov več od Rogaške, kar se je rezultiralo tudi v veliki razliki pri številu metov iz igre (73:61).

Naše košarkarje veliko pomembnejša tekma čaka že v soboto, ko v goste prihaja neposredni konkurent za uvrstitev v ligo za prvaka. Sobotna tekma proti Nutrispoint Iliriji se bo začela ob 19. uri.