V Novem mestu zmaga Krke

Košarkarji Rogaške so na zadnji tekmi pred prekinitvijo državnega prvenstva izgubili v Novem mestu (80:60). Končna razlika ni realen pokazatelj dogodkov na parketu.

Rogaška z izkupičkom štirih zmag in dveh porazov ostaja na 1. mestu Lige Nova KBM za prvaka.

Pri Rogaški je zaradi poškodbe gležnja tudi tokrat manjkal Luka Igrutinović.

Gostje so dobro začeli, povedli s 6:0, a Krka je predvsem po zaslugi petih zadetih trojk do konca 1/4 prešla v vodstvo z 20:17. Po tem, ko naši košarkarji na uvodu 2/4 kar pet minut niso dosegli koša, so Novomeščani pobegnili na +11 (28:17). Po osmih zaporednih točkah se je Rogaška približala na tri točke zaostanka, a je Krka do konca prvega polčasa znova nekoliko pobegnila (37:28).

Slatinčani so v 3/4 prišli celo do izenačenja (43:43), a je proti koncu tekme zmanjkalo moči. Krka je zadnjo četrtino dobila kar s 24:10 za končnih (pre)visokih 80:60. O "dolžini klopi" Krke priča tudi podatek, da so igralci Krke, ki so na parket stopili z klopi, dosegli kar 46 točk, pri Rogaški pa le 14.

Pri Krki sta bila najbolj razpoložena Škifić (21) in Vućetić (18+9), pri Rogaški je Nichols 15-im točkam dodal 7 asistenc, kapetanu Šantlju pa je do dvojnega dvojčka zmanjkal le en skok (10+9).