Visok poraz v Alpe Adria Cupu

Košarkarji Rogaške so po štirih zaporednih zmagah doživeli visok poraz proti Spisski Rytieri. Slovaki so slavili s 75:96.

Domači košarkarji so vse možnosti za zmago zapravili že v prvem polčasu, ki so ga izgubili kar z 28:56. V drugem polčasu smo spremljali precej bolj enakovredno predstavo obeh ekip, a gostujoči košarkarji pod vodstvom slovenskega stratega, Tea Hojča, so brez težav prišli do zaslužene zmage. Gostje so iz igre metali kar s 60 % uspešnostjo, Rogaška le s 40 %. Pri Spisski je blestela ameriška branilska naveza Washington-Mcglynn, ogromno težav pod obema obročema je povzročal visoki Fusek (9 točk, 10 skokov, 7 blokad). Pri nerazpoloženih Slatinčanih je bil še najboljši Jean-Baptiste, ki je dosegel 19 točk.

Žreb Pokala Spar je Rogaški v primeru napredovanja v 4. krog namenil lokalna derbija s Šentjurjem. Spomnimo: Slatinčani so prvo tekmo 3. kroga pokalnega tekmovanja proti Konjicam dobili z 69:102.

Rogaško že čez 48 ur čaka tekma državnega prvenstva, v soboto, 29. 10., ob 19. uri v goste prihaja Ilirija.