Visok poraz v Domžalah

Tekma 5. kola Lige Nova KBM v Domžalah je zanesljivo pripadla domačim košarkarjem Helios Suns, ki so slavili z 97:74.

Domačini so velik korak k zmagi naredili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 52:35. Za obrambo Rogaške je nerešljivo uganko predstavljal ameriški organizator igre, Carlbe Ervin, ki je ob 100 % metu iz igre že v prvem polčasu dosegel 23 od svojih 26-ih točk. Slatinčani so v svojih vrstah tokrat pogrešali Jana Dornika, v ekipo pa sta se po bolezni vrnila Zupan in Šikanić.

Svojo najboljšo predstavo po prihodu v Rogaško Slatino je prikazal Ronald Jackson, ki je dosegel 27 točk in 10 skokov. Dvoštevilčen je bil tudi Petar Vujačić (16). Pri razigranih Sunsih sta bila zelo razpoložena tudi nekdanja Slatinčana, Šantelj (17) in Ferme (14).

Naše košarkarje naslednja tekma državnega prvenstva čaka že v petek, 5. novembra, ko se bomo na domačem parketu ob 19.00 pomerili s Hopsi iz Polzele. Rogaška v drugem tednu novembra nato odhaja v Osijek, kjer bo potekal drugi turnir ABA Lige 2.