Celotna novica

Visok poraz v Šenčurju

Nerazpoloženi Slatinčani so na tekmi 6. kola Lige Nova KBM visoko izgubili proti Šenčurju (86:59).

Gorenjci so tako prekinili serijo treh zaporednih zmag Rogaške v državnem prvenstvu.

Po izenačeni uvodni četrtini so si gostje velik zaostanek priigrali v 2/4, ki so jo Šenčurjani dobili s 24:11. Drugi polčas ni prinesel preobrata, izkušeni domačini so kontrolirali potek dogodkov na parketu, Rogaška pa je imela v svojih vrstah premalo razpoloženih košarkarjev.

Domači košarkarji so skok dobili kar s 46:29, ob 15-ih izgubljenih žogah Rogaške in slabem odstotku meta iz igre pa je bil visok poraz neizbežen.

Rogaško naslednja tekma čaka 16. novembra, ko v 4. krogu Pokala SPAR gostujemo v Šentjurju. 19. novembra v Rogaško Slatino prihaja domžalski Helios.