Za konec rednega dela zmaga nad Šentjurjem

Naši košarkarji so dvig forme potrdili tudi na gostovanju v Šentjurju. Slavili so s 87:92.

Rogaška po tretji zaporedni zmagi redni del Lige Nova KBM končuje na 5. mestu.

Rogaška je že v prvem polčasu povedla za 16 (30:46), ob polčasu vodila za 10, na koncu pa za zmago garala vse do zadnjih minut. Šentjurčani pod vodstvom Damjana Novakovića so namreč že v 3/4 ujeli priključek, a je Rogaška zadržala nalet domačih košarkarjev. Kapetan Špan je k zmagi prispeval 24 točk in 7 asistenc, razigrani so bili še Durnik (18), Tabak (17+8+4), Miličević (15+9) in Sivka (12+9). Pri Šentjurju sta Nemanič in Tomažič dosegla po 22 točk, 19 točk je dodal Dunn-Martin.

Peto mesto po 27-ih kolih Lige Nova KBM pomeni, da se bo Rogaška v četrtfinalu pomerila s Heliosom, ki redni del končuje na 2. mestu. V četrtfinalu se tekmovanju pridruži še Cedevita Olimpija, ki se bo v četrtfinalu pomerila s sedmouvrščenim Šentjurjem. Prvouvrščeno Krko čaka šesti Podčetrtek, po rednem delu tretji Šenčur pa se bo za uvrstitev v polfinale pomeril z Ilirijo, ki je imela sicer enak izkupiček zmag in porazov (13/14) kot Rogaška, a je bila uspešnejša v medsebojnih obračunih (2/1).

Prvi četrtfinalni obračun bo že v četrtek, 11. maja (19.00), drugi, v Rogaški Slatini, pa v nedeljo 14. maja (18.00).