Zmagovit uvod v Ligo za prvaka

Rogaška je v 3. krogu Lige Nova KBM za prvaka premagala Krko (75:71)

S tem je konec negativne serije sedmih zaporednih porazov.

V izenačeni prvi četrtini je za največ "akcije" poskrbel Ivan Ramljak, ki je po treh osebnih napakah prejel še dve tehnični in izključitev. Slatinčani so si prvo dvomestno prednost priigrali v 13. minuti, ko so povedli s 26:16, a se je Krka hitro približala na 28:27. Do konca prvega polčasa pa je domačim uspela serija 14:2 za zanesljivo vodstvo ob polčasu (42:29). Po 12  točk sta že v prvem delu prispevala Washington in Miličević, ki je bil na koncu najboljši strelec tekme (19+6).

Pri rezultatu 44:36 obe ekipi kar štiri minute in pol nista dosegli niti koša, strelski mrk pa je s štirimi zaporednimi točkami prekinil Jan Dornik, ki je povišal na 48:36, Vladimir Anzulović pa je reagiral z minuto odmora. Pašalić je s petimi zaporednimi točkami Krko pred začetkom 4/4 približal na 50:41.

Zadnjo četrtino pa so veliko bolje začeli domači košarkarji. Kapetan Ferme je zadel dve trojki za + 15. Sredi 4/4 se je Ramljaku v garderobi pridružil še Cosey, ki je bil prav tako izkjučen zaradi dveh tehničnih napak. Po vodstvu Rogaške z 68:50 se je Krka tri minute pred koncem približala na 68:58, minuto pred koncem pa so domači vodili le še za šest (70:64). Krka je znižala še na 73:71, 19 sekund pred koncem pa so meli gostje celo napad za izenačenje oz. zmago. Slatinčani so se obranili, zmago pa je s črte prostih metov potrdil nezgrešljivi Dornik (16 točk, met za dve: 7/7, prosti meti: 2/2, 7 skokov).

Zaradi odredbe Ministrstva za zdravje in Sveta za nacionalno varnost v povezavi s širjenjem novega koronavirusa, po kateri velja prepoved prireditev v zaprtih prostorih za več kot 100 obiskovalcev, bosta za javnost zaprti tudi tekmi proti Heliosu v četrtek, 12. marca in v torek, 17. marca 2020. Navijače prosimo za razumevanje.