Zmagovit zaključek Lige za obstanek

Izenačen obračun zadnjega, 9. kola Lige Nova KBM za obstanek proti Zlatorogu je z 90:96 pripadel košarkarjem Rogaške, ki drugi del državnega prvenstva zanesljivo končujejo na 7. mestu (1. mesto v Ligi za obstanek, 15/11).

Tekma, ki ni odločala praktično o ničemer, je postregla z lepo napadalno predstavo obeh ekip. Ekipi sta se kar 20x izmenjali v vodstvu, odločila pa je zadnja četrtina (25:31). Po vodstvu Laščanov z 80:75 so Smith (22 točk), Bratož (14) in Jackson (20+7) hitro poskrbeli za preobrat in vodstvo Rogaške z 81:88, ki ga Slatinčani niso več izpustili iz rok. Zmago je s trojko minuto pred koncem potrdil Staš Sivka (10 točk). Pri Rogaški sta zaradi lažjih poškodb "počivala" Armstrong in Močnik.

Varovanci Damjana Novakovića bodo zdaj počakali na razplet Lige za prvaka. Vse ekipe bodo odigrale še dve tekmi, na prvem mestu je trenutno Helios (6/2), drugo mesto pa delita Šenčur in Krka (6/3).